BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik Fakültesi

 

Ödüller
  1. 2022 ODTÜ Dik İHA Yarışması Üçüncülüğü
  2. 2022 CanSat Dünya Dördüncülüğü
  3. 2022 IEOM Eğitim, Mesleğe Destek ve Hizmet Ödülü 
  4. 2021 EACEM En İyi Bildiri
  5. 2021 yılında yapılan "2020 Yılı Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" Listesinde Fakültemizden Üç Öğretim Üyesi
  6. 2021 Deprem Mühendisliği Araştırma Teşvik Ödülü 
  7. 2021 ISIF21 Altın Madalya  
  8. 2021 ISIF21 Gümüş Madalya 
  9. 2021 ISIF21 Gümüş Madalya 
  10. 2021 ISIF21 Bronz Madalya 
  11. 2021 ISIF21 Bronz Madalya 
  12. 2021 TEKNOFEST 21 de İkincilik Ödülü 
  13. 2021 ICMSEM Runner-up Ödülü
  14. 2021 TEKNOFEST Savaşan İHA Ön Tasarım Birinciliği
  15. 2021 Türkiye Erişilebilirlik 2020 Ödülleri Üçüncülük Ödülü
  16. 2021 Prof. Dr. Berna Dengiz'e ASTOP (Ankara Sivil Toplum Kuruluşları Platformu) Vefa Beratı 
  17. 2021 CanSat Competition 2021" ön eleme birinciliği  
  18. 2020 Üniversitelerarası Lojistik Vaka Yarışması'nda İkincilik Ödülü 
  19. 2020 Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi (2019 yılına göre)
  20. 2020 TPYME Çetin Ceviz Ödülleri
  21. 2020 OSTIM Hackathon İkinciliği ve Üçüncülüğü
  22. 2020 Sağlıkta Yapay Zeka - En İyi Sözlü Bildiri
  23. 2019 Salon Futbol Turnuvası Birinciliği
  24. 2019 TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var Yarışması ikincilik Ödülü
  25. 2019 MMO Ankara Şubesi Vaka Analizi Yarışması Tüm Ödüller
  26. 2019 Design Challange Birincilik Ödülü
  27. 2018 Savunma Sanayi Başkanlığı Roboik Yarışması Mansiyon Ödülü
  28. 2018 TEKNOFEST, Model Uydu Üçüncülük Ödülü
  29. 2018 BUCHI Dönem Sonu Projeleri Birincilik Ödülü
  30. 2018 EKİN Önkuluçka Merkezi Girişimcilik Proje Yarışması
  31. 2018 MATE ROV Türkiye Sualtı Robot Yarışması
  32. 2017 Siemens Innovation Research Lab Exhibition
  33. 2017 Kristal Piksel Video Oyun Ödülleri Yarışması En iyi Mobil Oyun Ödülü 
  34. 2016 "Certificate of Outstanding Contribution in Reviewing" awarded November 2016 to İmdat Kara"
  35. 2016 YAD(Yöneylem Araştırması Derneği) Onur Ödülü - Prof. Dr. İmdat Kara
  36. 2016 YGA Engelsiz Hackathon Birinciliği
  37. 2016 Salon Futbol Turnuvası Birinciliği
  38. 2016 Salon Basketbol Turnuvası Birinciliği
  39. 2016 MATE ROV TURKEY, Ankara Birinciliği ve Türkiye Üçüncülüğü
  40. 2015 Vaka Analizi Yarışmasında İkincilik
  41. En Çok Okunan ve En Çok İndirilen Yayın
  42. 2015 Girişimcilik Yarışması Birinci, İkinci ve Üçüncülük Ödülleri
  43. 2015 AT-RASC Genç Bilim İnsanı Ödülü
  44. 2015 Fakülteler Arası Basketbol Turnuvası Birinciliği
  45. 2015 Fakülteler Arası Salon Futbol Turnuvası Birinciliği
  46. 2012 Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamalarında Birincilik Ödülü
  47. Prof. Dr. A. Ziya Aktaşa Onur Ödülü
  48. 2013 YA-EM Mesleğe Öncü Hizmet Ödülü
  49. 2013 ISAHP En İyi Makale Ödülü
  50. 2012 Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları Dalında Birincilik
  51. 2012 Fakülteler Arası Salon Futbolu Turnuvası İkinciliği
  52. 2012 ISK-SODEX Yarışmasında 2. lik Ödülü
  53. 2012 Kadını Güçlendirme ve Destekleme Ödülü
  54. 2012 Bilimde Önder Kadın Ödülü
  55. 2011 WORMS Ödülü
  56. 2011 Ulusal Hidrolik ve Pnomatik Kongresinde Üçüncülük
  57. 2011 TRANSLOG : En İyi Lisanüstü Makale Alanında İkincilik Ödülü
  58. 2010 CIE40 En İyi Öğrenci Makalesi Ödülü
  59. 2010 Fakülteler Arası Salon Futbolu Turnuvası İkinciliği
  60. 2008 IBM Yazılım Akademisi En İyi Danışman
  61. 2008 BİYOMUT-08 başarı ödülü
  62. 2007 İTÜRO Yangin Söndüren Robot Ödülü
  63. 2006 IEEE Student Robotic Contest
  64. 2005 ODTÜ Robot Günleri
  65. 2005 Fakülteler Arası Futbol Turnuvası
  66. 2005 TRT ABU ROBOCON Ödülü
  67. 2002 URSİ İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulubü Ödülü

Örencilerimizin Diğer Ödülleri

  1. 2017 Dekanlar ve Müdürler Yarışıyor Birincilik Ödülü
  2. 2016 Salon Okçuluk Turnuvası Üçüncülüğü